Založ si blog

Predvianočný list a poďakovanie Martinovi Poliačkovi a Lucii Nicholsonovej od vecí ako napr. krásna čuvačka Ťapka

Dobrý deň, vzhľadom na hlasovanie v parlamente zo dňa 11.12 2014 o dvoch návrhoch, ktoré ste predložili Vy, Martin Poliačik a Lucia Nicholsonová (v prvom sa má definícia zvieraťa zmeniť z veci na cítiacu bytosť a v druhom návrhu sa navrhuje sprísnenie kontroly chovu psov a zamedzenie ich nekontrolovaného množenia u množiteľov, ktoré často prebieha v podmienkach „pod psa“). V mene všetkých „vecí“ Vám chcem poďakovať príbehom čuvačky Ťapky, ktorý dokazuje ako bol Váš návrh bytostne dôležitý a ktorým Vás chcem podporiť v ďalšom boji proti nehlasujúcim z parlamentu. Tieto zákony prekladal Martin Poliačik ( https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ipie1yQbgfU),

k zákonom sa vyjadril len pán Huba, ktorý ich aj podporil. V prehľade tohto konkrétneho hlasovania poslancov Národnej rady http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasklub&ID=35075 vidíme, že až 98 poslancov sa zdržalo hlasovania. Klub OĽaNO, klub MOST-HÍD a poslanci, ktorí nie sú členmi poslaneckých klubov ukázali že cítia, ako toho ľudia už majú plné zuby a taktiež dokázali, že morálka a etika sú súčasťou politiky, aj keď len minimálnou. Klub KDH??? No neviem…, pápež pár dní dozadu vyhlásil, že zvieratá majú duše a tiež pôjdu do neba. Kresťania, toto Vám stále nestačí? (Podčiarkujem “kresťania”, nie “veriaci”, to je trošku rozdiel). Klub SMER SD, Vám by som rada pred Vianocami venovala pár fotiek. Pán Kuffa, s Vami by som sa rada stretla osobne, aj keď ako podnikateľ na Slovensku nemám veľa času, lebo sa musím obracať, aby som žila ako tak na úrovni. Rada Vám ukážem nejaké fotky a porozprávam Vám par príbehov. Nezastupujem žiadnu organizáciu, ani útulok a ani združenie! Na nasledujúcich fotkách je „vec“, ktorú som ja s manželom v NAŠOM VOĽNOM ČASE, BEZ NÁROKU NA ODMENU zachraňovali pred uhynutím (alebo podľa zákona pokazením či zlikvidovaním???), pričom aj toto sú aktivity, ktoré by mali byť vykonávané štátnymi orgánmi a nie dobrovoľníkmi suplujúcimi funkcie ŠTÁTU. Vy ste tí, ktorí sú platení z našich daní ale ľudia ako ja alebo môj manžel a pár desiatok nadšencov na Slovensku pracujeme za predstaviteľov štátnych orgánov, aj keď nás nikto neplatí.

Čo k tomu dodať? Tak si sadnite k svojmu štedrovečernému stolu, pomodlite sa, usmievajte sa na seba… . Nech Vám pri ňom chutí a potom si spokojne vybaľte svoje nádherné vecné dary!

Prajem Vám požehnané sviatky a spomeňte si počas nich aj na veci, ktoré dýchajú a cítia!

Apropo, pomáham aj bezdomovcom, manžel im varil, ja som im prala, dávame oblečenie kade tade, keby sa Vám zdalo, že to máme obrátené… . Ale o tom tento článok nie je… .

Ešte jeden krátky komentár k fotografiám nižšie. Takto sme trávili víkend. Podľa Vašich zákonov, s ktorými každý emočne inteligentný človek nesúhlasí, táto „vec zobrazená“ na fotografiách nižšie podľa Vás netrpí!

Pán Poliačik, pani Nicholsonová Vám za zvieratá zo srdca ďakujem a prosím Vás aby ste to nevzdávali!

čuvač štandard, Cuvac_1

čuvačka Ťapka

čuvačka vtedy 4preležaniny do krvi, výkaly a moč….žila zavretá v ohrade v maštali, bola úplne imobilná

čuvačka vtedy 5kúsky masa na stehne vyžraté od moču, ležania a výkalov

čuvačka vtedy 3nevládala ani štekať, ale prosila ocami

čuvačka vtedy 2tato vec cítila, tužila po dotyku, dúfala v záchranu aj keď z dôvodu nekŕmenia hýbala už len hlavou.

čuvačka vtedy 1

Predvianočné zamyslenie, akého psíka kúpiť na vianoce. Živé bytosti sa nekupujú, tie sa adoptujú. .. ..

19.11.2018

Umrela nám Tapka, pri operácii sa jej zastavilo srdiečko. Naša x husky a NO, ktorá s nami šťastne žila v byte. Písala som o nej tento blog. http://tapka.blog.pravda.sk/2015/11/10/preco-je-slovensky-pes-v-byte-stastny-a-slovensky-pes-vonku-nestastny/ viac »

Prečo je slovenský pes v byte šťastný a slovenský pes vonku nešťastný? ? ?

10.11.2015

Máme psa, žije s nami v byte. Je to hyperaktívna kríženka severského a ovčiarskeho plemena, prvé dva roky strávila na 2000 m štvorcových, mala krásny výbeh ale nemala kontakt. Nemala kontakt viac »

„rasizmus“ voči čiernym zvieratám – syndróm čierny pes

07.12.2014

Neuveríte, akí až dokážeme byť prízemní a jednoduchí. Inteligentný človek nekoná na základe predsudkov, povier a strachu spôsobeného filmami, knihami či babskými povedačkami, na tom viac »

trump

Trump: Je neuveriteľné, že Fed vôbec uvažuje o zvýšení úrokov

17.12.2018 15:28

Americký prezident Donald Trump sa naďalej snaží verbálne tlačiť na centrálnu banku (Fed), aby nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

policia, pes, ukazka

VIDEO: Unikátny pes zasahuje proti travičom zveri

17.12.2018 15:00

Dvojročná sučka stredného bradáča Rita Ora je vycvičená na vyhľadávanie vysokorizikových chemických látok.

Ľubica Laššáková, Richard Raši

Eurofondy v kultúre sa nečerpajú, Laššáková avizuje nápravu

17.12.2018 14:56

Čerpanie eurofondov na podporu kreatívneho priemyslu je vôbec najproblematickejšou oblasťou na Slovensku.

tapka

Vo voľnom čase pomáham tým čo to potrebujú. Nasledujúce citácie povedia viac ako môj popis... "Tí čo neboli schopní počuť hudbu považovali tých, čo tancovali za bláznov".....F. NIetzsche "Nehovorte mi, že nebo je hranica, keď viete, že na mesiaci sú ľudské stopy"...unknown auth " Keď Vám hlas vo vnútri hovorí, že neviete maľovať...maľujte!!! Ten hlas stíchne " V.V.Gogh " Žiadny veľký úspech sa nikdy nedosiahol bez entuziazmu" Emerson "Vtedy keď budeme ticho o veciach na ktorých záleží, prestaneme žiť!!!!" M.L.King JR

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 76113x
Priemerná čítanosť článkov: 5074x

Autor blogu

Kategórie